uYKuSuZz GénçLik FoRuM...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

uYKuSuZz GénçLik FoRuM...

İL€TİŞİM İÇİN MOD€RÆTOR: forum@uykusuz.com

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Temel'in Oğluna Yazdığı Mektup

YazarMesaj
The_ßlacK_seA
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
The_ßlacK_seA

Temel'in Oğluna Yazdığı Mektup Empty
MesajKonu: Temel'in Oğluna Yazdığı Mektup   Temel'in Oğluna Yazdığı Mektup I_icon_minitimePerş. Şub. 19, 2009 3:51 pm

Uyy sevgili uşağum Tursun ALLAH’ın selamı üstüne olsin…

Mektubu çok yavaş yazayrum,çünkim bilirum, çabuk okuyamazsun!
Benden yana sual edersen,Allahuma pin şükür iyiyum daa. Yeni pir iş puldum.Emrimde yüze yakın adam vadur,hepside sessuz sedasuz,kendi hallerunde.Ne iş pulduğumu soraysan söyleyeceğum patlama,mezarluk pekçisi oldum. Bacin Emine bir uşak doğuracak,daha erkek midur, kiz midur,pelli değul. Haçan o yüzden sağa dayimi oldin, teyzemi oldin diyemeyrum. Temel emicende tükan açtı, o da otuza aldigini yirmipeşe veriyi, sürümden kazanıyormuş öyle dedi da. Bizim köye findukçuların Temel’i muhtar sectuk, akillu uşak da! Geçen gün hepimizu zelzeleye karşı aşi etturdu. Temel akillidur ,hemde durusttur.. Geçenlerde bir taksinin şoforu köye varmış, muhtari arayu, meğer yolda pir tavuk ezmuş sahibini soraymuş. Muhtar Temel tavuğa pakmış, ha pu bizden degildur, pizum köyde yassu tavuk yoktur demiş. Senin küçüğün Memet çok akilli pir uşak çıktı. Geçen gün tepeye varmiş, elinde pir ip sallayip duruyi. Anan: “uy uşağum ne edeysun orada?” demiş. O da hava turumuna bakayrum demiş. Çektum oni akşam karşuma, anlat pakayum şu hava turumu işinu dedim. Anlatti, meğer ip sallanunca havanin rüzgarli olduğuni , ip islaninca da yağmur yağdiğuni anlaymiş. Çok akilli uşak vesselam. Sen o yaşta böyle akilli değildun!

Yaa işte boyle uşağum.. Memleçetten sağa pol pol havadis.. Yeni havadis olursa yine yazarum..
Baki Hudaya emanet ol.Baban

Not: Mektupa para koyacaktum,ama geç aklima celdi,zarfi kapatmişum!

https://uykusuz.canadian-forum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Temelin Vasiyeti